اطلاعاتی که من دارم به تموم پنج تیر های دستکش نخجیر ایرانی صیاد 2 میگن.صیاد خالی یا صیاد 1 وجود نداره.این صیاد معمولی.همونطوری که میبینی هیچ نقش و نگاری نداره

[Image: 13402803585.jpg]

اینم صیاد ویژه که خودش در چند مدل عرضه میشه 

[Image: 13402804581.jpg]

[Image: 13402803584.jpg]

  کلا شایعاتی در مورد صیاد 2 هست که البته درست هم هست.فشنگ گیر میکنه البته در چند صورت.اشنا نبودن با سلا و نداشتن قلق سلاح.عمل اکشن یا دستکش کردن در این سلاح بسیار مهمه و اگه یکم نا وارد باشین حتما فشنگ گیر میکنه که این با کمی تمرین و تجربه حتما رفع میشه.استفاده از فشنگ دست پر هم در این سلاح باعث گیر میشه که قبل از دست پر کردن میتونین فشنگ رو با استفاده از تنگ کن به سایز فابریک برگردوند اگه از فشنگ یه بار شلیک شده استفاده میکنین.فشنگ باید عین فابریک صاف و یک دست باشه بدون قر دار بودن پهلوهای فشنگ.پنج تیر یکم نسبت به دولول و تک لول حساستره به علت مکانیزم پیچیده تر نسبت به اون سلاح ها.باید بیشتر باهاش مدارا کرد که واستون کار کنه و اذیت نکنه.بیشتر شکارچیانی که باهاش کار میکند و تمام چم و خمش رو بلدند سلاح خوب الی و کاملیه.میدانندبا الگوی پخش مناسب.اگه دوستان نظرات دیگه دارن خوشحال میشم بیان کنند

اسلحه 5 تیر صیاد 2


به دلیل آنكه بعضی از دوستان مقداری با سلاح صیاد 2 و طرز كار آن آشنا شوند مطالبی رو جهت بهره برداری قرار می هم. به دلیل نداشتن عكس قطعات سلاح صیاد2 ، از نمونه های دیگر كه در عملكرد شباهت به هم دارند را قرار دادم.

تصویر
سلاح صیاد 2 ، یك سلاح پنج تیر دستكش ساخته شده از روی مدل موسبرگ 500 ساخت شركت رمینگتون است. وزن كلی این سلاح به دلیل استفاده از كپ آلومینیومی آنادایز شده ، مناسب بوده و حدود وزن تك لول ایرانی است. طول لوله و آپشن های دیگر مانند لوله خشاب قابل تغییر یا انتخاب نیست و فعلا این سلاح با طول لوله حدود 71 سانت و چوك ثابت بهمراه لوله خشاب با ظرفیت پنج فشنگ ساخته و عرضه می شود


]سلاح صیاد2 از دو قسمت تشكیل شده است. برای منتاژ سلاح بشرح ذیل عمل نمایید:
مقداری بچه قنداق را به سمت پایین كشیده و قبضه را در دست راست نگه دارید. حال لوله را با توجه به در یك خط بودن زبانه قفل آن و نیز حلقه قفل لوله خشاب كه باید روی لول خشاب مماس شود در داخل كپ فشار داده و با دیدن از فضای زیر كپ و اطمینان از قرار گرفتن زبانه قفل لوله در جای خود ، پیچ مهره ای كه برای اتصال لوله به خشاب است را در جای خود ببندید. برای دمنتاژ نمودن سلاح هم بر عكس موارد گفته شده عمل نمایید.

برای فشنگ گذاشتن در لوله خشاب ، بهتر است سلاح را وارونه در دست چپ بگیرید. بچه قنداق را به جلو فشار دهید. ( اگر سر لوله مقداری زاویه به پایین داشته باشد بهتر است ) در این حالت شما می توانید قطعه جلویی خشاب را ببینید.
با دست راست می توانید فشنگ ها را یكی یكی داخل لوله خشاب قرار دهید. برای اطمینان از قرارگیری صحیح فشنگ در لول خشاب ، با سر انگشت مقداری آن را به داخل خشاب هدایت نمایید تا قطعه نگهدارنده جلوی لوله خشاب كه یك زبانه كوچك جلوی آن است مانع از خروج فشنگ شود.

نكته 1 : استفاده از خشاب پر در این سلاح خطرناك است. خطرناك برای كسی كه نمی داند چه مقدار باید در دشت و غیره پیاده روی كند.
نكته 2 : معمولا فرصت تیراندازی برای یك سلاح پنج تیر حداكثر 3 تیر است. یعنی اینكه شما 2 فشنگ را مازاد بر مصرف در لول خشاب نگه می دارید و ممكن است كه فراموش كنید كه سلاح پر است. نكته 3 : بعضی از كارخانه های سازنده سلاح دستكش ، قطعه ای پلاستیكی به نام محدود كننده خشاب را به دلیل موارد اشاره شده در نكته 2 را در سلاح قرار می دهند. در جلد برزنتی سلاح صیاد2 این قطعه در جیب جلد قرار داده شده است و دارندگان می توانند با بازنمودن لوله خشاب و جاسازی این قطعه در بین فنر خشاب و تغذیه كننده خشاب ، از آن استفاده نمایند.

تصویر

از باز نمودن این سلاح بدون دانش فنی بپرهیزید. اگر نیاز به سرویس و تعمیر داشت به تعمیركاران مجرب مراجعه نمایید. قطعات پیچیده ای در داخل آن قرار دارد كه ممكن است با درست قرار نگرفتن در جای خود ، عملكرد صحیح را نداشته باشد و شما را دچار دردسر كند.
منبع : سايت شكارچي دات نت دوست بسيار عزيزم علي اكبري


نوشته شده توسط علي اكبر يان در پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ ساعت 9:50 موضوع | لينک ثابت